Słownik Instagram >> Konto firmowe

Konto firmowe

Konto firmowe to specjalny typ profilu przeznaczony dla firm, marek czy influencerów na Instagramie. Prowadzenie profilu firmowego na Instagramie umożliwia dostęp do dodatkowych funkcji i narzędzi, które pomagają w promowaniu i zarządzaniu swoją marką na platformie.

Konto firmowe na Instagramie daje dostęp do szeregów funkcji, które pomagają promować i zarządzać Twoją marką na platformie. Proces założenia takiego konta jest dość prosty i wymaga kilku kroków:

 1. Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz utworzone konto na Instagramie. Jeżeli nie, załóż nowe. Pamiętaj, że na jedno urządzenie możesz mieć jednocześnie zalogowane maksymalnie 5 kont.
 2. Następnie przejdź do swojego profilu na Instagramie i dotknij ikony Menu, znajdującej się w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz opcję Ustawienia i prywatność. W niektórych przypadkach opcja Przełącz na konto profesjonalne może być dostępna bezpośrednio w Ustawieniach.
 4. Dotknij Konto, a następnie Przełącz na konto profesjonalne.
 5. Dotknij Kontynuuj.
 6. Wybierz kategorię, która najlepiej pasuje do Twojej firmy i dotknij Gotowe.
 7. Potwierdź wybór, dotykając OK.
 8. Dotknij Firma, a następnie Dalej.
 9. Dodaj informacje kontaktowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu czy lokalizację firmy. Możesz pominąć ten krok, dotykając Nie używaj moich informacji kontaktowych, ale pamiętaj, że te informacje pomogą klientom skontaktować się z Twoją firmą.
 10. Opcjonalnie możesz połączyć konto firmowe z Twoją stroną na Facebooku. Można to zrobić teraz lub później, w zależności od preferencji. Można połączyć tylko jedną stronę na Facebooku z kontem firmowym na Instagramie.
 11. Kiedy skończysz, dotknij X w prawym górnym rogu, aby powrócić do swojego profilu.
 12. Wreszcie możesz zdecydować, czy chcesz wyświetlać informacje o firmie na swoim profilu. Aby to zrobić, przejdź do profilu i dotknij Edytuj profil. Następnie przejdź do sekcji Wyświetlanie profilu w obszarze Publiczne informacje o firmie. Wybierz, czy chcesz ukryć, czy wyświetlić etykietę kategorii i informacje kontaktowe, a potem dotknij Gotowe.

Firmowe konto na Instagramie oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, pozwala na dostęp do statystyk na Instagramie, które dostarczają cennych informacji o zasięgu, zaangażowaniu, demografii obserwujących i najlepszych porach do publikowania postów. Jest to niezwykle użyteczne rozwiązanie, które pozwala firmom na dostosowanie swojej komunikacji w odpowiedzi na bieżące trendy i zdarzenia.

Promowanie Instagrama przez konto firmowe jest skutecznym sposobem na zwiększenie widoczności Twojej marki, zrozumienie swojej publiczności i ułatwienie sprzedaży swoich produktów lub usług.

WYPROMUJEMY.COM

Technologie marketingowe

Systemy interakcji

Audyt i prowdzenie profili

Wiadomości powitalne

Konfiguracja sklepów Instagram

Social media marketing dla firm

zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do odbiorców na Instagramie!

SKONTAKTUJ SIĘ

tel. 731 647 648

e-mail: biuro@wypromujemy.com

Agencja Reklamowa BrandTailors

ul. Lęborska 3b (Biurowiec Starter)

80-386 Gdańsk, Polska

NIP 561-153-80-85

ING Bank Śląski 96 1050 1764 1000 0092 5536 5653

Strona używa cookies. Czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do nowych odbiorców na Instagramie!

Skontaktuj się

tel. 731 647 648, biuro@wypromujemy.com

ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk (Biurowiec Starter)

Należymy do Grupy Reklamowej BrandTailors

NIP: 561-153-80-85

Copyright 2024 | Carefully Designed by BrandTailors