Jak zdobyć followersów na Instagramie? Jakie metody promocji są najpopularniejsze?

Zamów kampanię w naszej agencji reklamowej i zwiększ popularność profilu swojej firmy na Instagramie! Jako doświadczeni eksperci z branży social media zapewnimy Ci systematyczny napływ nowych obserwujących, którzy staną się potencjalnymi odbiorcami Twoich produktów lub usług.

Każdego miesiąca pomożemy Ci zdobyć nawet do 500 followersów! Skuteczna strategia marketingowa pozwoli zwiększyć rozpoznawalność marki wśród osób zainteresowanych Twoją branżą. 

Jak zdobyć followersów na Instagramie? Jakie metody promocji są najpopularniejsze?

Wiesz, że media społecznościowe są kluczowym narzędziem, jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojej marki w sieci i zachęcić nowych klientów do korzystania z jej usług? Właśnie dlatego jedną z popularnych i skutecznych form promocji jest konto firmowe na Instagramie. Pomaga ono nie tylko zebrać konkretną grupę odbiorców, którzy są zainteresowani ofertą, ale też budować trwałą relację z klientami i aktywizować ich do działania. Żeby jednak móc skutecznie wykorzystywać IG jako narzędzie do marketingu, trzeba zebrać swoją społeczność, czyli followersów. Jako agencja reklamowa zajmujemy się między innymi właśnie tym, czyli promowaniem firm w social mediach. Bazując na naszym doświadczeniu, podpowiadamy, jak zdobyć obserwujących! Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu. 

Instagram – jak zdobyć followersów?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, jak zdobyć followersów na Instagramie, warto wiedzieć, że nie ma magicznego sposobu, który sprawdza się w każdym wypadku. Takie budowanie społeczności wiąże się z dużym zaangażowaniem i regularnym oraz aktywnym działaniem. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji marketingowej. Specjaliści mają świadomość, jak istotne jest wdrażanie odpowiednich kampanii, budowanie relacji z konsumentami, tworzenie spójnych treści i grafik, a przede wszystkim – właściwe wypromowanie produktu lub usługi danej marki. Korzystają z wielu metod i dostosowują ją zarówno do odbiorców, jak i wizerunku marki.  Nad kontem firmowym można też pracować samodzielnie. Jeżeli chcesz prezentować zdjęcia i video oraz zamieszczać krótkie opisy, to postaw na Instagram. Jak zdobyć obserwujących? Sposobów jest kilka. W trakcie ich wdrażania koniecznie trzeba pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów jest to, co chcesz przekazać. Prowadząc szereg działań, nie zapominaj, że Twoim celem jest promocja marki, a tworzenie profilu i angażowanie społeczności wymaga zarówno czasu, jak i pracy. Dobrze mieć odbiorców, którzy są zainteresowani ofertą i aktywnie uczestniczą w prowadzeniu konta, w tym komentują i udostępniają treści. Tak generowany ruch na stronie wynika z jakości działań i również przynosi bardzo dobry skutek w trakcie zdobywania obserwujących na IG. 

Jak zdobyć obserwujących?

Podstawą do budowania konta firmowego w mediach społecznościowych jest przygotowanie ciekawego materiału do prezentowania odbiorcom. Ma on zachęcać do obserwowania strony i śledzenia rozwoju marki. Dbając o tworzenie estetycznego i wartościowego contentu, okazujesz klientom szacunek i zdobywasz ich zaufanie – to szczególnie istotny element, jeśli chcesz wiedzieć, jak zdobyć followersów. Instagram daje możliwość publikowania zdjęć, grafik, video oraz treści. W wypadku promocji produktu lub usług to spore pole do działania.  Najlepiej gdy prezentowane treści wyróżniają się unikalnym stylem. Wykonuj dobre fotografie w wysokiej jakości i twórz wartościową treść bez błędów. Warto wybrać kilka konkretnych kolorów i jeden font, które na stałe zagoszczą na profilu i ułatwią identyfikację marki, a dzięki temu grafiki będą spójne i estetyczne. Dbaj o krótką i łatwo przystępną formę. Kiedy masz już materiał do udostępniania, możesz zacząć pozyskiwać odbiorców. Jak to zrobić? 

1. Zadbaj o chwytliwą nazwę

Firma musi być dostępna dla każdego i ma dać się ją łatwo znaleźć w sieci. Dlatego nazwa profilu powinna bezpośrednio nawiązywać do Twojej działalności i być prosta do zapamiętania, a tym bardziej wpisania w wyszukiwarkę. 

2. Kluczem do sukcesu jest regularna aktywność 

Nie da się ukryć – żeby być widocznym w mediach społecznościowych, trzeba regularnie publikować treści. Jeśli chcesz zdobyć followersów na Instagramie, to musisz być aktywny na profilu. Prawda jest taka, że odbiorcy przychodzą i odchodzą, ten ruch jest nieunikniony, ale zaangażowanie w prowadzenie konta firmowego może ich zatrzymać na dłużej. Staraj się wrzucać posty kilka razy w tygodniu. Bardzo popularne są relację (Instagram Story) oraz rolki (Instagram Reels). Nad nimi warto pracować nawet codziennie. Dzięki temu Twój profil będzie się wyświetlał odbiorcom i zachęcał ich do aktywności. Istotne jest również komentowanie i lajkowanie postów potencjalnych klientów. Tak dajesz się zauważyć innym użytkownikom. 

3. Utrzymuj relacje z followersami 

Ruch na koncie sprawia, że jesteś bardziej widoczny. Dlatego wykorzystuj narzędzia, które oferuje IG. Zachęcaj do komentowania postów, zadając pytania w ich treści. Na rolkach i story twórz ankiety albo Q&A. Jeśli ktoś wspomina o Tobie w relacji, to pokaż, że zauważyłeś, dając w odpowiedzi komentarz czy serduszko. W ten sposób udowadniasz odbiorcom, że jesteś na nich otwarty i dostępny.  Jak zdobyć potencjalnych klientów w mediach społecznościowych? W prowadzeniu konta firmowego ważne jest nie tylko zdobycie obserwujących na IG, ale też osiągnięcie z tego tytułu korzyści wpływających na Twoją działalność, czyli najczęściej sprzedaży produktu lub usługi i budowania rozpoznawalności marki. Przekształcenie followersów w potencjalnych klientów jest bardzo istotne, dlatego wymyślając content, łącz tworzenie wizerunku firmy z aktywnym działaniem marketingowym. Instagram daje ogromne możliwości i pozwala na luźną, naturalną i przystępną formę, dzięki czemu zmniejsza się dystans między użytkownikami i ułatwia budowanie relacji. To bardzo cenne, żeby zyskiwać na bieżąco opinie na temat funkcjonowania marki czy dostępnego asortymentu, a także dostrzegać, jakie są potrzeby zainteresowanych osób. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak zdobyć obserwujących na IG i prowadzić profile, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!   

Zaufali nam:
Arka medical spa logo
firma bez problemu logo
kolcz majk logo
glos mordoru logotyp
magazyn wesele logo
artistik-team-mockup

Aktywność profilu do 18h dziennie.

Nie musisz wiedzieć, jak zdobyć followersów na Instagramie, lepiej wybrać pomoc profesjonalistów. Samodzielne prowadzenie aktywności profilu na IG to żmudne zadanie, które nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. W przypadku profilu marki musisz dbać nie tylko o odpowiednią jakość contentu, ale też stały kontakt z każdym czynnym obserwującym. Nasza agencja umożliwi Ci interakcję z odbiorcami w social mediach nawet przez 18 godzin w ciągu doby, przy minimum wysiłku z Twojej strony. 

Precyzyjne targetowanie

Algorytm targetowania interakcji na podstawie m.in. zainteresowań, lokalizacji, wieku, płci, zachowań, języka.

Niski koszt

Wydatki na reklamę na Instagramie nie muszą być wysokie, żeby kampania mogła osiągnąć zakładany poziom rentowności.

Zapomnij o sztucznych obserwujących! Oto, co potrafi system interakcji:

Obserwacje profili

Obserwować profile osób z wybranej przez Ciebie społeczności Instagrama.

Obserwacje profili

Obserwować profile osób z wybranej przez Ciebie społeczności Instagrama.

Polubienia postów

Lubić wpisy osób, które używają wybranych hashtagów czy obserwują wybrane profile z branży.

Polubienia postów

Lubić wpisy osób, które używają wybranych hashtagów czy obserwują wybrane profile z branży.

Uczenie się kampanii

Dopasować najbardziej efektywne źródła do pobierania puli na podstawie współczynnika follow-back.

Uczenie się kampanii

Dopasować najbardziej efektywne źródła do pobierania puli na podstawie współczynnika follow-back.

Filtrowanie użytkowników

Filtrować profile do interakcji biorąc pod uwagę płeć, lokalizację, liczbę wpisów, rodzaj profilu czy aktywność użytkownika.

Filtrowanie użytkowników

Filtrować profile do interakcji biorąc pod uwagę płeć, lokalizację, liczbę wpisów, rodzaj profilu czy aktywność użytkownika.

co potrafi nasz system

Cofnięcia obserwacji

Cofać obserwacje osób, które nie udzieliły follow-back Twojemu profilowi.

Wiadomości powitalne

Wysyłać wiadomości powitalne do nowych obserwujących w celu zaangażowania odbiorcy.

Moduł snu

Odwzorowywać rytm dobowy człowieka poprzez wstrzymywanie działań na minimum sześć godzin na dobę.

Wyciszanie użytkowników

Wyciszać wpisy i Insta Stories nowo zaobserwowanych osób, dzięki czemu struktura Twojego feeda nie zmieni się.

Obserwujący wyłącznie z Twojej grupy docelowej

Aby kampania marketingowa w social mediach odniosła sukces, ważna jest nie tylko liczba nowych followersów, ale też ich jakość. Dlatego kierujemy Twoją aktywność w do wybranej grupy docelowej. Z naszą pomocą pozyskasz użytkowników zainteresowanych Twoją branżą, np. śledzących profile konkurencji, publikujących w wybranej lokalizacji czy publikujących wpisy z wybranymi hashtagami. Każdego miesiąca przeprowadzimy tysiące interakcji z odbiorcami, co zwiększy zasięgi Twojego profilu. 

Z pomocą profesjonalnej kampanii zapewnisz popularność nie tylko swojego konta na Instagramie, ale także stronie firmowej czy blogowi. Umieść w biogramie profilu link do wybranej strony www, a dotrą na nią nowi odbiorcy. Nasze działania umożliwią zwiększenie ruchu na domenie nawet o 40%.

Metody promocji na Instagramie

Sprawdź najpopularniejsze metody promocji profili na Instagramie i dobierz najlepszą metodę dla siebie. Jako agencja reklamowa specjalizujemy się w pierwszej z nich – czyli w kampaniach aktywności, pozwalających pozyskwać realnych obserwujących z wybranej branży. Takiej usługi nie znajdziesz w żadnej innej agencji!

$

Metoda 1 - kampania aktywności

 • metoda dostępna w naszej ofercie
 • realni użytkownicy z Polski
 • metoda zgodna z Regulaminem Instagrama (www.wypromujemy.com/bezpieczenstwo)
 • maksymalny przyrost wynosi do 500 nowych obserwujących miesięcznie
 • wymagane hasło do profilu (w celu zalogowania do systemu interakcji)
 • opis: metoda sprawdza się w przypadku chęci rozbudowania społeczności na profilu o realnych użytkowników, którzy sami zdecydują czy zaobserwować profil czy też nie. Kampana aktywności polega na tworzeniu interakcji z innymi użytkownikami z wybranej branży i uzyskwaniu aktywności zwrotnej.
 • cena: od 99 do 199 pln. Im wyższy pakiet – tym wyższa aktywność na profilu klienta i więcej pozyskanych obserwacji zwrotnych.

 

$

Metoda 2 - sztuczni obserwujący

 • metoda niedostępna w naszej ofercie
 • sztuczne konta (głównie Rosyjskie i Arabskie)
 • metoda niezgodna z Regulaminem Instagrama
 • maksymalny przyrost wynosi do miliona użytkowników miesięcznie
 • niewymagane hasło do profilu (w celu doładowania wystarczy nazwa profilu)
 • opis: jest to wyłącznie zakup cyfry, nie są to użytkownicy, którzy zaangażują się w publikowane treści lub staną się klientem. Sztuczne konta często znikają po kilku tygodniach na skutek ich systematycznego usuwana przez Instagram.
 • cena: kilka groszy za każde sztuczne konto
$

Metoda 3 - Instagram Ads

 • metoda dostępna w naszej ofercie
 • realni użytkownicy z Polski
 • metoda zgodna z Regulaminem Instagrama
 • maksymalny przyrost wynosi kilkanaście nowych obserwujących miesięcznie (brak celu reklamowego „pozyskanie followersa”)
 • niewymagane hasło do profilu (w celu przeprowadzenia kampanii wystarczy nadanie dostępu Partnera w menedżerze firmy)
 • opis: metoda sprawdza się bardzo dobrze w przypadku chęci przekierowania ruchu z Instagrama na wybraną stronę www lub w przypadku chęci zwiększenia zasięgu/zaangażowania pod wpisami
 • cena: 249 pln + budżet reklamowy

Jak więc zdobyć realnych obserwujących na Instagramie?

To bardzo proste, musisz tylko skontaktować się z naszą agencją i zamówić dowolną kampanię aktywności. Zajmujemy się promowaniem nie tylko profili firmowych, ale też prywatnych. Jeśli chcesz zostać popularnym influencerem i zarabiać na swojej pasji, nasza propozycja jest stworzona także dla Ciebie. Z pomocą profesjonalistów zdobędziesz setki followersów na Instagramie, którzy będą zgodni z Twoją grupą docelową. Dzięki zwiększonym zasięgom Twój profil zainteresuje marki, które mogą nawiązać z Tobą współpracę w celu promocji swojego produktu wśród Twoich obserwujących

Kampania aktywności to ogromna oszczędność czasu, który każdego dnia musiałbyś przeznaczyć na interakcję w celu rozwoju społeczności na swoim profilu. Ofertę opracowaliśmy w taki sposób, aby spełniała Twoje wszystkie wymagania dotyczące zdobywania followersów na Instagramie. Oddajemy do wyboru kilka pakietów promocji – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Jak rozpocząć kampanię aktywności?

Zamów jeden z pakietów, a otrzymasz krótki brief do wypełnienia, dotyczący grupy docelowej na Instagramie, która Cię interesuje. Na podstawie zebranych informacji przygotujemy dla Ciebie indywidualną kampanię aktywności, którą rozpoczniemy w ciągu 48 godzin od odesłania wypełnionego briefu. Już w ciągu pierwszego miesiąca działań marketingowych Twój profil dotrze do wielu nowych odbiorców, którzy będą aktywnie uczestniczyć w życiu Twojego profilu.

$

Krok 1 - Wybierz pakiet

Zdecyduj jaki wariant kampanii jest odpowiedni dla Twojego profilu. Jeżeli Twój profil obserwuje mniej, niż 1000 osób – wybierz pakiet START lub STANDARD.

$

Krok 2 - Złóż zamówienie

Uzupełnij podstawowe pola w formularzu zamówienia. Upewnij się, że podany przez Ciebie adres e-mail jest poprawny.
$

Krok 3 - Wypełnij brief

Na adres mailowy podany w formularzu zamówienia otrzymasz automatyczną wiadomość. Będzie to krótki brief na temat społeczności Instagrama, do której chcesz dotrzeć.

$

Krok 4 - Rozpoczęcie kampanii

W ciągu 48 godzin od odesłania briefu otrzymasz mailowe potwierdzenie rozpoczęcia kampanii wraz z instrukcjami dot. współpracy.

Cennik

Dołącz do grona ponad 1000 aktywnych klientów z Polski i zagranicy!
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Nie wymagamy umów abonamentowych.

Dołącz do grona ponad 1000 aktywnych klientów z Polski i zagranicy! Możesz zrezygnować w każdej chwili. Nie wymagamy umów abonamentowych.

*Szacunkowy czas trwania kampanii to od 3 do 5 tygodni. Liczba pozyskanych obserwujących prezentowana w poszczególnych pakietach jest wartością gwarantowaną. Promocja profilu nie zakończy się przed uzyskaniem wyniku docelowego kampanii. 

Jak zdobyć obserwujących na IG? Autentyczność jest najważniejsza!

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie? Pamiętaj, że autentyczność to podstawa wszelkich działaniach podejmowanych w mediach społecznościowych, także na Instagramie. Odbiorcy treści w Internecie są bowiem bardzo wyczuleni na wszelkie próby fałszowania rzeczywistości, stąd też na Instagramie zdecydowanie warto być prawdziwym. Prowadząc profil swojej marki na Instagramie nie staraj się więc kopiować kogokolwiek i powielać znanych schematów. To się absolutnie nie sprawdza. Ludzie potrzebują nowych, ciekawych osób, które będą w stanie zaprezentować swoją markę w sposób nietuzinkowy i wyróżnią się na tle konkurencyjnych profili. Tylko w ten sposób będziesz w stanie przyciągnąć do siebie prawdziwych obserwujących i sprawić, że zostaną z Tobą na dłużej.

Z Wypromujemy dowiesz się, jak zyskać followersów na Instagramie, by mieć ich dużo

Nasza agencja zajmuje się promowaniem Instagrama i pomaga zdobywać aktywnych obserwujących. Oferujemy rozmaite pakiety usług, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb osób prowadzących swoje konta w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz zyskać wartościowych i aktywnych obserwujących na Instagramie, możemy przeprowadzić dla Ciebie kampanię Instagram Ads, dzięki której zasięgi Twojego profilu zwiększą się i dotrzesz ze swoimi treściami do osób, które są nimi zainteresowane. Dodatkowo przeprowadzamy także audyt konta na Instagramie, jak również tworzymy wiadomości powitalne na Instagramie i nie tylko. Chcesz wiedzieć, jak zdobyć followersów na Instagramie? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Co jeszcze możesz zrobić, aby zdobyć followersów na Instagramie?

Zastanawiasz się, jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie? Jeśli chcesz zdobyć aktywnych followersów na Instagramie, publikuj regularnie posty oraz pozostawaj w stałym kontakcie ze swoimi odbiorcami. Musisz wiedzieć, że każdego dnia walczysz o uwagę użytkowników Instagrama z setkami, a nawet tysiącami innych kont, które są przez nich obserwowane. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak szybko zdobyć followersów na Instagramie, to pamiętaj, nie ma drogi na skróty!

Zrób wszystko, co w Twojej mocy, by ich zaangażować i publikuj relacje, które będą chcieli oglądać w całości. Dzięki temu Instagram będzie pokazywał im Twoją aktywność w pierwszej kolejności. Jeśli tylko zaniedbasz prowadzenie Twojego profilu na Instagramie, przestaniesz pojawiać się w aktualnościach Twoich followersów, a stamtąd pozostaje już krótka droga do tego, by przestali oni obserwować Twoje konto.

Ile kosztują obserwujący na Instagramie?

Obserwujący na Instagramie nie kosztują nic. Jeśli jakakolwiek agencja zajmująca się promocją kont w mediach społecznościowych zaproponuje Ci sprzedaż followersów, nigdy nie przyjmuj jej oferty i nie podejmuj z nią współpracy. Prowadzenie konta na Instagramie i budowanie społeczności to ciężka praca. Zdobywanie aktywnych obserwujących może potrwać, jednak zdecydowanie nie warto wybierać drogi na skróty. Kupowanie odbiorców na Instagramie może przysporzyć Ci bowiem wielu problemów i doprowadzić do shadowbana, a w najgorszym przypadku nawet do usunięcia profilu na Instagramie.

WYPROMUJEMY.COM

Technologie marketingowe

Systemy interakcji

Audyt i prowdzenie profili

Wiadomości powitalne

Konfiguracja sklepów Instagram

Social media marketing dla firm

zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do odbiorców na Instagramie!

SKONTAKTUJ SIĘ

tel. 731 647 648

e-mail: biuro@wypromujemy.com

Agencja Reklamowa BrandTailors

ul. Lęborska 3b (Biurowiec Starter)

80-386 Gdańsk, Polska

NIP 561-153-80-85

ING Bank Śląski 96 1050 1764 1000 0092 5536 5653

Strona używa cookies. Czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do nowych odbiorców na Instagramie!

Skontaktuj się

tel. 731 647 648, biuro@wypromujemy.com

ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk (Biurowiec Starter)

Należymy do Grupy Reklamowej BrandTailors

NIP: 561-153-80-85

Copyright 2024 | Carefully Designed by BrandTailors