Słownik Instagram >> Algorytm

Algorytm

Algorytm Instagrama decyduje, które treści dotrą do określonych użytkowników. W momencie, gdy wielu użytkowników Instagrama zatrzymuje się przy danym poście, a także reaguje na niego, wówczas algorytm aktywuje się i oznacza go jako atrakcyjny. W związku z tym zwiększa jego zasięgi i zaczyna pokazywać go kolejnym użytkownikom, ponieważ istnieje duża szansa, że oni również na niego zareagują. Chodzi bowiem o to, by czas spędzany w aplikacji był jak najdłuższy. Jakie czynniki mogą zatem wpłynąć na zwiększenie przez Instagram zasięgu posta? Są to przede wszystkim: interakcje, czas i częstotliwość publikacji, format treści oraz hashtagi.

Algorytmy Instagrama pomaga zaspokoić gusta użytkowników, dostarczając im treści, które są dla nich interesujące. Im większą aktywność notuje dany post na Instagramie, tym większe szanse na to, że pojawi się on w zakładce Eksploruj. Stąd też prowadzenie konta na Instagramie powinno być dobrze przemyślane, a każdy post zaplanowany.

Co możesz więc zrobić, by algorytm na Instagramie bardziej Cię „polubił”? Zadbaj o to, by publikowane przez Ciebie treści były angażujące. Zwróć także uwagę na to, kiedy je publikujesz. Rób to wówczas, gdy Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni. Ważne są również formaty Twoich postów. Korzystaj z różnych możliwości (zdjęcia wideo, karuzele, Reelsy czy IGTV) testuj je i sprawdzaj, które najlepiej się u Ciebie sprawdzają. Nie zapominaj również o systematycznym dodawaniu relacji – staraj się robić to codziennie, by pozostać w stałym kontakcie ze swoimi odbiorcami.

WYPROMUJEMY.COM

Technologie marketingowe

Systemy interakcji

Audyt i prowdzenie profili

Wiadomości powitalne

Konfiguracja sklepów Instagram

Social media marketing dla firm

zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do odbiorców na Instagramie!

SKONTAKTUJ SIĘ

tel. 731 647 648

e-mail: biuro@wypromujemy.com

Agencja Reklamowa BrandTailors

Al. Rzeczypospolitej 4/66

80-369 Gdańsk, Polska

NIP 561-153-80-85

ING Bank Śląski 96 1050 1764 1000 0092 5536 5653

Strona używa cookies. Czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do nowych odbiorców na Instagramie!

Skontaktuj się

tel. 731 647 648, biuro@wypromujemy.com

Al. Rzeczypospolitej 4/66, 80-369 Gdańsk

Należymy do Grupy Reklamowej BrandTailors

NIP: 561-153-80-85

Copyright 2023 | Carefully Designed by BrandTailors