Kampania Facebook Ads

Według badań każdego dnia spędzamy na Facebooku około 35 minut. Wykorzystaj ten czas na promocję Twojej marki i dotrzyj do nowych klientów dzięki skutecznym reklamom!

Zwiększ zasięg i rozpoznawalność swojej marki dzięki reklamom na Facebooku

Facebook Ads pozwalają wyświetlać reklamy w formie postów sponsorowanych, przekierowujących użytkownika na fanpage lub stronę internetową – ale to nie wszystko. Dzięki remarketingowi reklamy wyświetlają się również tym konsumentom, którzy odwiedzili już wcześniej Twoją stronę – przypominając o produktach i usługach, którymi byli wstępnie zainteresowani. Dzięki temu odzyskasz klientów, którzy zaniechali transakcji, porzucili koszyk lub zapomnieli adresu Twojej strony.

Sam wybierasz grupę odbiorców, którym ma wyświetlać się Twoja reklama. Facebook Ads pozwala kierować reklamy bezpośrednio do potencjalnych klientów, wybranych na podstawie ich kręgu zainteresowań, wieku, lokalizacji czy remarketingu. 

Krok 1. Zamów kampanię reklamową FB Ads

Kampanię Facebook Ads możesz zamówić klikając w przycisk znajdujący się poniżej. W ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia otrzymasz ankietę na temat grupy docelowej oraz budżetu na kliknięcia w reklamy Twojej firmy.

Co wchodzi w skład planowania i prowadzenia reklam na Facebooku?

  • Dobór optymalnej ścieżki marketingowej w stosunku do celu firmy
  • Określenie i skonfigurowanie grup docelowych
  • Stworzenie grafik na potrzeby reklam
  • Utworzenie zestawów reklamowych do testów A/B
  • Optymalizacja i monitoring zestawów reklamowych
  • Konsultacja strategii

Naszym najważniejszym zadaniem jest stworzenie grup docelowych dopasowanych pod rodzaj działalności Klienta, dzięki czemu budżet przeznaczony na Facebook Ads jest wykorzystywany najefektywniej jak to możliwe. Do każdej firmy podchodzimy indywidualnie – stawiając przede wszystkim na efekty i odciążenie firmy z obowiązków marketingowych.

Budżet reklamowy powinien zostać wyznaczony biorąc pod uwagę lokalizację kampanii oraz konkurencyjne reklamy na danym obszarze terytorialnym (lub w grupie docelowej w przypadku reklam ogólnopolskich). Najczęściej przyjmowanym budżetem jest zakres od 500-1000 pln na miesiąc.

Czas trwania kampanii: 3-4 tygodnie (w zależności od budżetu reklamowego).

Cena: 399 pln netto + budżet reklamowy. Za optymalizację kampanii pobieramy jednorazową opłatę w wysokości 10% budżetu (dwukrotna korekta ustawień każdego dnia kampanii na podstawie feedbacku z reklamy).

Krok 2. Wyślij nam materiały graficzne swojej firmy

Współpracę należy rozpocząć od przesłania nam podstawowych materiałów graficznych – loga firmy oraz brandbooka, jeśli taki istnieje, lub ogólnych wytycznych związanych z wykorzystaniem wizerunku marki.

Dzięki temu, zaprojektujemy Twoją obecność w social mediach w sposób spójny i zgodny z tym, jak do tej pory postrzegali Cię klienci.

O materiały zostaniesz poproszony przez swojego opiekuna – im szybciej uzyskamy wymagane wytyczne, tym szybciej będziemy mogli zabrać się za tworzenie treści.

Krok 3. Stwórz Managera Firmy

Manager firmy to bezpłatna platforma Facebooka, która pozwala zarządzać kontami reklamowymi, fanpage’ami oraz dostępami pracowników i partnerów – takich jak nasza agencja. To bardzo wygodne narzędzie, dzięki któremu możemy uruchamiać kampanie reklamowe, optymalizować ich efekty, a także generować raporty i dostarczać rozliczenia budżetów.

By stworzyć Managera Firmy, należy wejść na stronę https://business.facebook.com/. Najlepiej zrobić to otwierając okno incoginto w przeglądarce, a następnie wybrać opcję Utwórz okno.

Następnie należy wprowadzić nazwę firmy oraz firmowy adres e-mail (to właśnie tu będą przychodziły powiadomienia dot. firmy)

Gotowe.

Kolejnym etapem, po przekierowaniu do nowo utworzonego Managera Firmy, jest dodanie tam zasobów, czyli konta reklamowego i fanpage’a.

Fanpage należy dodać do Menedżera firmy, podobnie jak konto reklamowe.

Krok 4. Nadaj naszej agencji status partnera 

Nadanie statusu Partnera pozwoli nam na zarządzanie kampaniami reklamowymi w pełni transparentny sposób – dzięki temu nie musisz udzielać nam żadnych swoich haseł!

1. Przejdź do opcji Ustawienia firmowe (należy rozwinąć menu w lewym górnym rogu Managera firmy, symbolizują je trzy kreski).

2. W polu Użytkownicy kliknij opcję Partnerzy.

3. Kliknij niebieski przycisk + Dodaj.

4. Wpisz identyfikator firmy (business ID) Agencja Reklamowa BrandTailors: 1946386345672219.

Od teraz nasi pracownicy mogą tworzyć kampanie reklamowe na dedykowanych kontach oraz prowadzić działania na fanpage’ach, przy zachowaniu pełnej kontroli i transparentności przez Twoją firmę.

Krok 5. Skonfiguruj metodę płatności za reklamę

Aby dodać metodę płatności do konta lub ją z niego usunąć:

1. W Managerze firmy przejdź do Ustawień płatności.

2. W sekcji Metody płatności kliknij opcję Dodaj metodę płatności, aby dodać nową metodę. Aby usunąć metodę płatności, kliknij opcję Usuń.

3. Wpisz dane karty i zatwierdź. Gotowe!

Krok 6. Dodaj piksel Facebooka do swojej witryny

Piksel Facebooka to narzędzie analityczne w formie fragmentu kodu HTML, który umieszcza się na firmowej stronie (lub na blogu, stronie sklepu itp.), by dokładnie mierzyć skuteczność reklam.

Warto korzystać z piksela, by dowiedzieć się, jakie działania podejmują odbiorcy w Twojej witrynie, oraz po to, by dotrzeć do osób, na których zależy twojej firmie.

W celu instalacji piksela Facebooka na twojej stronie internetowej przejdź do karty Piksele w Menedżerze zdarzeń i wybierz przycisk Utwórz piksel.

Po utworzeniu piksela Facebooka umieść jego kod w nagłówku <head> </head> swojej witryny oraz na dole sekcji nagłówka, nad znacznikiem zamykającym nagłówek. 

Nie musisz instalować kodu sam – wystarczy, że skorzystasz z wygodnej opcji wysłania go na adres mailowy Twojego programisty. Jeśli nie masz takiej możliwości, poprosimy Cię o dostęp do CMS-a (w przypadku WordPressa).

WYPROMUJEMY.COM

Technologie marketingowe

Systemy interakcji

Audyt i prowdzenie profili

Wiadomości powitalne

Konfiguracja sklepów Instagram

Social media marketing dla firm

zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do odbiorców na Instagramie!

SKONTAKTUJ SIĘ

tel. 731 647 648

e-mail: biuro@wypromujemy.com

Agencja Reklamowa BrandTailors

ul. Lęborska 3b (Biurowiec Starter)

80-386 Gdańsk, Polska

NIP 561-153-80-85

ING Bank Śląski 96 1050 1764 1000 0092 5536 5653

Strona używa cookies. Czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Zyskaj wiedzę na temat skutecznego docierania do nowych odbiorców na Instagramie!

Skontaktuj się

tel. 731 647 648, biuro@wypromujemy.com

ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk (Biurowiec Starter)

Należymy do Grupy Reklamowej BrandTailors

NIP: 561-153-80-85

Copyright 2024 | Carefully Designed by BrandTailors